Lorem ipsum dolor sit amet
Příběh ChamiZOO

 

Náš projekt může někomu příjít úsměvný. Našli se i takoví, kteří nevěří, že si ten náš sen otevřít chameleonní ZOO splníme. Řídíme se srdcem a záleží nám na příběhu, který náš projekt od začátku provází. Bez toho bychom si ho dost neprožili.


Půjčit si peníze a otevřít hned je sice krásný, ale je v tom za takových podmínek dostatečně srdce? Je otevření a dokončení takového projektu přijatelným uspokojením a radostí? My si to nemyslíme.
Na začátku stal předseda dnes už naší neziskové organizace „Spolku přátel ChamiZOO“ Libor Červínek. Obnovil své chovatelské zkušenosti z mládí a protože změnil zaměstnání a měl tak více času na chov pořídíl si prvního chameleona. K němu přibyl druhý, třetí, čtvrtý a další a další. Objížděl terarijné trhy po celé ČR a seznámil se se stejně nadšeným chovatelem z Brna Markem, který celou polovinu svého bytu taky věnoval chameleonům. Tady vznikl první nápad, ukázat lidem chameleony v druhově zaměřené ZOO, které Brnu chybí.
Dostali jsme záhy na to nabídku představit projekt v televizi v Dobrém ránu. Ano, přišlo to na samém začátku nápadu, ale dát světu vědět, jaký skvělý nápad máme, nemohli jsme říct ne. Pohlceni nadšením jsme trochu zbrkle urychlili přípravu pro Hithit, crowdfundingový portál, kde bychom získali peníze na projekt na základě podpory od lidí, které svým záměrem přesvědčíme. Tady jsme, ale za určenou dobu nezískali dostatečnou podporu.


Získat si důvěru a nechat poznat lidi náš příběh a trochu šílený tým, který za vším stojí, nám pomohla sociální síť Facebook. Za velice krátkou dobu, jsme získali více jak 800 aktivních fanoušků. Ti nás posunuli dál, založili jsme neziskovou organizaci, začali aktivně hledat prostory pro ChamiZOO a pořizovali další zajímavé druhy do našeho chovu. Doba, o které se tady od začátku až po dnešní den bavíme, je více jak půl roku. My jsme ale na sebe hrdí, našim cílem je mít za sebou při otevření pocit, že jsme se nadřeli, že do toho nejdeme ve třech, ale minimálně v 1000 lidech, kterým ten den D udělá stejnou radost jako nám.


Otevřeme v roce 2017 miniZOO s chameleony veřejnosti, školám a školkám nabídneme naučné akce a programy a stejně jako již nyní po facebooku poradíme začínajícím chovatelům.

http://www.chamizoo.cz/
http://www.shop.chamizoo.cz/
https://www.facebook.com/chamizooCZ

Vytvořeno systémem web-rychle.cz